bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

4869
A A A

Aktualności : OSP Gmina Chodzież wzbogaciła się o kolejny nowy wóz strażacki

W ostatnią sobotę 23 października miało miejsce oficjalne przekazanie OSP w Stróżewie nowego samochodu pożarniczego. Ostatni nabytek - GBA 3/16 Volvo FL przebija wszystko (poza chodzieską PSP), co jeździ i gasi w okolicy. Nic dziwnego, że uroczystość miała tak okazały i podniosły przebieg.


W tym roku strażacy z powiatu chodzieskiego rozbili bank. Bowiem aż trzy jednostki OSP z terenu powiatu (obok Stróżewa są to: OSP w Szamocinie i w Wyszynach), otrzymały granty na przydziały nowych samochodów. W przypadku Stróżewa otrzymana dotacja z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej wyniosła 400 tys. złotych, drugie 400 tys. zł. dołożyła Gmina Chodzież. W sumie koszt zakupu wyniósł 767 766 zł.       

Na sobotnią uroczystość stawili się niemal wszyscy posłowie lub ich przedstawiciele opcji rządzącej z ministrem Grzegorzem Piechowiakiem na czele. Obecna była m. in. posłanka na Sejm RP Marta Kubiak, poseł Marcin Porzucek, zaś w imieniu posła Krzysztofa Czarneckiego przyjechał radny Sejmiku Samorządowego Województwa Wielkopolskiego, Adam Bogrycewicz. Samorządowców gminy Chodzież reprezentowały wójt Kamila Szejner wraz ze swoją zastępczynią Ewą Kubiś i przewodniczącą rady Ewą Śliwińską wraz z radnymi. Obecny był także przedstawiciele jednostek nadrzędnych OSP i PSP, a także instytucji i firm współpracujących ze strażakami.     

Uroczystość poprowadzoną przez prezesa miejscowej OSP Artura Binkowskiego rozpoczęło wprowadzenie sztandarów i wysłuchanie hymnu. - Mamy nowy wóz bojowy, który dosłownie przerósł nasze oczekiwania. Okazało się, że nie mieści się nam w garażu - mówił prezes. - Problem rozwiązaliśmy po sąsiedzku dzięki współpracy z klubem sportowym. To jest historyczny moment dla naszej jednostki. Ten samochód będzie stał w gotowości bojowej podobnie jak i my. Zakup stał się możliwy dzięki paru osobom i zawsze będziemy za to wdzięczni. Szczególnie dziękujemy Pani Wójt Kamili Szejner  oraz Przewodniczącej Rady Gminy Chodzież Pani Ewie Śliwińskiej, to dzięki ich determinacji zyskaliśmy przychylność całej Rady Gminy i możliwe było sfinansowanie wkładu własnego. W dalszej części koledzy druhowie uhonorowali byłego prezesa OSP, wzorowego strażaka Marcina Tutaka, który niedawno zrezygnował z pełnienia swojej funkcji. - Zasmuciła nas ta decyzja, że nie będziesz kandydował, wiemy ile cię to kosztowało czasu i pracy. Musimy to zaakceptować. Bądź z siebie dumny, my jesteśmy…     

Kulminacyjnym punktem uroczystości było poświęcenie samochodu przez proboszcza tutejszej parafii  ks. Józefa Wędzikowskiego oraz wręczenie strażakom kluczyków przez darczyńców, których reprezentowali: mł. bryg. Adam Grunwald komendant Powiatowej PSP w Chodzieży i wójt Kamila Szejner.  W podziękowaniu wszystkim zaangażowanym były i obecny prezes OSP wręczyli okazjonalne tabliczki z grawerem i fragmentem węża strażackiego.     

Następnie głos zabrała wójt gminy Kamila Szejner. - Wielka jest nasza radość, że właśnie do naszej wsi trafił taki samochód. Stało się to dzięki determinacji wielu osób. Od byłego prezesa  OSP w Stróżewie począwszy, a na naszych posłach  skończywszy. Jestem szczególnie wdzięczna panu posłowi Krzysztofowi Czarneckiemu, panu ministrowi Grzegorzowi Piechockiemu, który od lat  jest naszym przyjacielem oraz posłance Marcie Kubiak i posłowi Marcinowi Porzuckowi, którzy włączyli się do tej akcji. Wsparcie było ze wszystkich stron i udało się.  Ten samochód będzie służył nam wszystkim, choć mam nadzieję, że wyjazdów będzie niedużo. Wiem jednak, że na strażaków z Stróżewa można zawsze liczyć.      

Również poproszeni o zabranie głosu goście chętnie z tego skorzystali. Dodajmy że było to pierwsze z trzech w powiecie przekazanie samochodu w ręce strażaków. Po zakończeniu uroczystości gospodarze zaprosili gości na kawę i poczęstunek.
k
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna z UG
Platforma Komunikacyjna z UG


Ważne dokumenty
Ważne dokumenty
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy
Mapa Gminy
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny
Informator turystyczny

Psy do adopcji
Psy do adopcji
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0