bip

Zapisz się do newslettera

Zapisz się › ›


Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków


Rodzina 500+
Rodzina 500+


Artysta Kazimierz Słodowy
Artysta Kazimierz Słodowy

Korona Stróżewo
Korona Stróżewo


Licznik odwiedzin

22640
A A A

Aktualności : STRÓŻEWO „Pyra Run” i profilaktyka w Stróżewie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżewie wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chodzieży oraz Stowarzyszeniem SOCIUS podjął się organizacji wyzwania biegowego "Pyra Run" połączonego ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Adresatami tego wydarzenia byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie.


Impreza rozpoczęło rozegranie serii biegów Trzeba przyznać rywalizacja była zacięta, nikt z uczniów (odpowiednio 500m maluchy i 800m uczniowie starszych klas) nie próbował się oszczędzać, zaś kończącym bieg towarzyszyły gromkie brawa koleżanek i kolegów. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal z napisem Gmina Chodzież Otwartą Strefą Aktywności oraz unikatową pieczątkę policyjnego Pyrka na jego odwrocie. W festynie aktywnie uczestniczyły również przedszkolaki, które rywalizowały ze sobą na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego.      

Podczas imprezy nie zabrakło elementów profilaktyki. Było w czym wybierać… Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży nie tylko zabezpieczyli trasę biegu, ale poprowadzili warsztaty z użyciem alko i narkogogli. Wraz z funkcjonariuszami przybył wesoły Pyrek, który ucieszył zwłaszcza najmłodszych uczestników. W trakcie zorganizowanych zajęć praktycznych swoją wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej podzielił się ratownik medyczny Stanisław Jarosz. Wielką atrakcją dla uczestników zabawy okazał się najnowszy nabytek OSP w Stróżewie - nowoczesny wóz strażacki.      

Na uczestników wydarzenia czekały również konkursy i atrakcje związane z obchodami Święta Pieczonego Ziemniaka. M. in. uczniowie wzięli udział w konkursach: Żonglerka ziemniakami, Mistrz Gwary i Mistrz Słówek, w których spisali się na medal Całość zakończyło ognisko oraz poczęstunek w postaci pysznych pyr z gzikiem oraz zupy kremowej z pomidorów.     

Wydarzenie swoją obecnością uświetniła wójt Gminy Chodzież, Kamila Szejner, pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, sekretarz gminy Katarzyna Staśkowiak oraz prezes Stowarzyszenia SOCIUS Dominika Gruszczyńska. - To była lekcja niezbędna dla nas wszystkich. Wszyscy jesteśmy wygranymi. Warto się cieszyć, warto się bawić - podkreślała pani prezes, a wójt gminy dodała - Świat najpiękniejszy jest, kiedy potrafimy patrzeć na niego na trzeźwo...      

Zwycięzcy biegów oraz "ziemniaczanych" konkursów z rąk włodarza gminy otrzymali cenne nagrody w postaci bidonów, plecaków, śpiworów, namiotów, zestawów do badmintona oraz gier planszowych i gadżetów z logo Stowarzyszenia SOCIUS. Każdy uczestnik otrzymał również pyszną czekoladę, a także gadżety z logo Stowarzyszenia.   
Dodaj swój komentarz
Nazwisko i imię:
* Email:
Treść:

ankieta


ANKIETA
ANKIETA


Gazeta Gminna
Gazeta Gminna


Platforma Komunikacyjna z UG
Platforma Komunikacyjna z UG


Ważne dokumenty
Ważne dokumenty
Budżet
Uchwały
Budżet

Mapa Gminy
Mapa Gminy
Instrukcja

Wielkopolska Jakość
Wielkopolska Jakość

OSP Stróżewo
OSP Stróżewo

Dolina Noteci
Dolina Noteci

Informator turystyczny
Informator turystyczny

Psy do adopcji
Psy do adopcji
2014 © Urząd Gminy w Chodzieży
sekretariat@gminachodziez.pl
CSS 2.1 XHTML 1.0