Licznik odwiedzin

26

A A A

Aktualności : II runda rozgrywek piłkarskich o Puchar Wójta Gminy

Dnia 05.07.09r. w Stróżewie odbyła się druga runda spotkań w ramach gminnych rozgrywek piłkarskich.. W pierwszym spotkaniu oglądaliśmy „beniaminka” naszych rozgrywek tj. zespół z Oleśnicy. Mecz miał dwie połowy i dwa oblicza. Pierwsza część spotkania to pełna kontrola nad piłką ze strony Rataj. Zawodników Oleśnicy zaskoczyła murawa  dorównująca boiskom typu Orlik.

Na przerwę zawodnicy Gromu Rataje schodzili zadowoleni z prowadzenia 2:1. W drugiej części spotkania piłkarze z krainy stawów włączyli piąty bieg a doświadczona i wiekowa drużyna z Rataj nie mogła im dotrzymać kroku. Licznie zgromadzeni kibice oglądali jeden z ciekawszych meczów dotychczasowych rozgrywek i w pełni zasłużone zwycięstwo Oleśnicy 7:3 nad Ratajami. Drugie spotkanie drugiej rundy wygrał 5:0 zespół z Podanina pokonując ubiegłorocznych triumfatorów rozgrywek czyli Stróżewice . Dzięki rozmowie przeprowadzonej z zawodnikiem Podanina wiem, że obawiali się oni zawodników rodem ze Stróżewic i sami zostali zaskoczeni rozmiarami zwycięstwa. Dominacja drużyny p.Sławomira Strzępki była pełna a strzały oddane przez przegranych można policzyć na palcach jednej ręki. Na ich usprawiedliwienie trzeba dodać, że zawiodła połowa drużyny gdyż pod koniec meczu nie było zawodników na zmianę dla kontuzjowanego zawodnika ze Stróżewic. Trzecie spotkanie było wyrównane z lekką przewagą drużyny ze Strzelec w pierwszej połowie i pełną przewaga drużyny z Zacharzyna w drugiej połowie. Do przerwy Strzelce prowadziły 1:0 a pogoda była idealna do gry w piłkę. Jednak przerwa przyniosła nam gwałtowną burzę która nie opuściła nas aż do zakończenia meczu. Praktycznie przez całą drugą połowę zawodnicy z p.Sławkiem Reginią i p.Fabianem Mrozem na czele nie schodzili z pola karnego Strzelec. Jednak drużyna p.Adama Nochowicza dzielnie się broniła a pomagały jej w tym słupki i poprzeczki. Festiwal strzeleckiego pecha w wodzie – tak można krótko podsumować drugą część spotkania. Końcowy wynik to 2:1 dla Strzelec a jak stwierdził p. Feliks Rożek taka jest piłka : „liczy się to co w siatce” .
W Stróżewie dnia 11.07.2009r. rozegrano zaległe spotkanie pierwszej rundy pomiędzy Stróżewicami a Strzelcami zakończone wynikiem remisowym 0:0. Mecz ten to typowa walka w środku pola a obydwie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia gola na wagę trzech punktów.Tego dnia rozegrano też awansem spotkanie IV rundy pomiędzy Podaninem a Oleśnicą, zakończone kolejna wygraną dla Podanina 3:2. Tradycyjnie już oglądaliśmy dwa zespoły Oleśnicy. W pierwszej połowie kurczowa obrona własnej bramki a w drugiej połowie dzięki desantowi w postaci kibiców z Oleśnicy zrobiło się głośniej na trybunach i boisku. Serca i gardła kibiców z Oleśnicy do końca zagrzewały zawodników do walki ale widać było, że nie przypadkowo drużyna z Podanina jest liderem naszych rozgrywek. Po dwóch rundach prowadzi drużyna z Podanina z 6 pkt a drugie miejsce zajmuje ekipa ze Strzelec z 4 pkt. Na trzecia rundę zapraszam do Zacharzyna od godz. 15.00

>>UWAGA<< Utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach od 13.30 do 17.00 na trasie Chodzież-Rataje-Rudki-Mirowo "Mistrzostwa Polski w Triathlonie".