Licznik odwiedzin

46

A A A

Aktualności : Puchar Wójta Gminy w piłce nożnej - Finał

Tegoroczne rozgrywki o puchar Wójta Gminy Chodzież na boiskach trawiastych zakończyły się zwycięstwem zespołu o najmłodszej średniej wiekowej czyli Stróżewic. Drugie miejsce zajęły Strzelce, trzecie Zacharzyn, czwarte Podanin, piąte Rataje.

W spotkaniu o III miejsce Zacharzyn miał zdecydowaną przewagę nad Podaninem. Mądrze i zdecydowanie grająca obrona Zacharzyna była przeszkodą nie do przejścia dla drużyny Podanina. Siła gry zespołowej przeważyła nad indywidualnymi umiejętnościami zawodników. Zwycięstwo ekipy prowadzonej przez p. F.Rożka byłoby wyższe ale tradycyjnie piłkarze Zacharzyna mieli kłopoty z celnymi strzałami. Na przeszkodzie w zdobyciu kolejnych bramek stał bardzo dobrze dysponowany bramkarz Podanina lub słupki i poprzeczki.
       Finał naszych rozgrywek miał podobny przebieg do spotkania w rundzie zasadniczej. Jednak tym razem obrona Stróżewic przepuściła tylko dwie bramki. Spotkanie było toczone w szybkim tempie co było zasługą dobrej wymiany piłki w czym szczególnie dominowali zawodnicy gospodarzy. Wynik spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Od euforii miejscowych przy stanie 1:0 do niepewności przy wyniku 1:2 na zakończenie pierwszej połowy. W drugiej połowie po zmianach zawodników w poczynania drużyny Strzelec wkradło się zamieszanie które zaowocowało obficie w postaci wyniku 3:2 dla Stróżewic. Każda drużyna miała kilka sytuacji strzeleckich więc nie brakowało sytuacji nerwowych i niewykorzystanych szans jednak końcowy tryumf Stróżewic należy uznać za zasłużony.
        Wręczenia nagród dokonała pani sekretarz Lidia Jasiołek. Okazałe puchary będą ozdobą i pamiątką dla nagrodzonych drużyn. Na następne rozgrywki zapraszamy za rok :) Wysokość dofinansowania z przeznaczeniem na cele sportowe wynosi: I m = 500,00 zł; II m = 300,00 zł; III m = 200,00 zł. W celu ustalenia formy dofinansowania należy skontaktować się z p. S.Nowak – tel. 67 2821608 w. 17.